Sleva ke Dni dětí od 1. do 4.6.! Zadejte kód DD2023 při objednávce nad 1000 Kč pro získání slevy 10%.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Lyžařské merino ponožky
26.11.2022
Rady a tipy

Lyžařské merino ponožky

Hýčkejte své nohy, a to nejen při běžné chůzi, ale i při sportu. Pokud má dobře fungovat vaše lyžařská  obuv, potřebujete i dobré ponožky. Ty musí skvěle sedět, dobře odvádět pot, nikde netlačit a nevytvářet tak puchýře, a hlavně musí nohám zajistit teplo a pohodlí.

Při větší námaze a sportovních výkonech podají nejlepší výkon ponožky kombinující merino a syntetické materiály. Merino vlna nabídne skvělý tepelný komfort, antibakteriální funkci a schopnost minimálního přejímání pachů a syntetika se postará o tvarovou stálost a dlouhou životnost. Ponožky tak můžete nosit i několik dní po sobě (nutné je je po výkonu nechat dobře proschnout a vyvětrat).

Svaly v našem těle potřebují pro svůj chod energii ve formě kyslíku. Ten je do nich přenášen krví a čím lepší je její oběh v tepnách a žílách, tím snáze se do svalů dostává okysličená krev, a odchází ta odkysličená. Tlak, který vytvářejí kompresní ponožky, aktivuje svalstvo, a tím tento proces pozitivně ovlivňuje jak při výkonu, tak i po něm. 

Z velké nabídky lyžařských ponožek různých výrobců jsme pro vás vybrali českou značku Northman.

Jejich ponožky Compress Merino 21 jsou navrženy tak, aby odolaly i tomu nejextrémnějšímu prostředí. Jsou tak vhodné pro širokou škálu zimních sportů, včetně běhu a cyklistiky.

Model Ski Compress Merino 21 je upleten s ohledem na potřeby lyžařů, snowboardistů a jiných sportovců, kteří brázdí svahy, i proto má zesílené zóny chránící holeně, nárty a kotníkyMerino vlna ponožkám dodává potřebné termoizolační vlastnosti, takže i v chladném zimním počasí budou vaše nohy v teple. Komprese v ponožkách pozitivně působí na krevní oběh díky stupňovitému masážnímu tlaku. Je zejména vhodná tam, kde dochází k většímu zatížení dolních končetin.

Tak co, už máte vybráno? :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE