Sleva ke Dni dětí od 1. do 4.6.! Zadejte kód DD2023 při objednávce nad 1000 Kč pro získání slevy 10%.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Zajímavosti
 4. ZkusMerino.cz se stalo hrdým členem skupiny Udržitelných e-shopů
25.03.2022
Zajímavosti

ZkusMerino.cz se stalo hrdým členem skupiny Udržitelných e-shopů

Známku Udržitelný e-shop uděluje nákupní a srovnávací portál Heureka.cz těm e-shopům, které fungují s ohledem na životní prostředí, lidi v něm žijící, i ty, kdo se teprve narodí.

Aby obchod toto ocenění získal, musí být provozován odpovědně a udržitelně. A to často není lehké. I proto je pro nás velkou ctí do rodiny takových obchodů patřit.

ZkusMerino.cz - Udržitelný e-shop

Označení Udržitelný e-shop vnímáme jako ocenění několikaleté snahy o vybudování obchodu, který bude provozován s minimálními dopady na přírodu okolo nás, a přitom bude velkým přínosem pro ty, které spojuje: dodavatele, zaměstnance, a v neposlední řadě pro zákazníky samotné, protože bez vás to nejde :-)

Věříme, že s každým odeslaným balíčkem dáváme lidem okolo nás i přírodě víc, než si z ní bereme.

ZkusMerino.cz - rozumíme si s přírodou

A jak se takový udržitelný obchod pozná?

Musí splňovat kritéria stanovená Heurekou - musí se chovat odpovědně k životnímu prostředí, musí pečovat o své zaměstnance, dodavatele i zákazníky. Nesmí zapomínat na komunitu, do níž patří a veškeré jeho procesy musí být transparentní, aby bylo jasně vidět, odkud nakupuje materiál a jaký, kdo pro něj zboží vyrábí, a za jakých podmínek je zboží baleno a odesíláno.

 

MaM - ekologické merino ze severu Evropyzdroj: www.manymonths.com

A jak to chodí u nás, a čím jsme se o známku Udržitelný e-shop zasloužili?

Pojďme si představit hlavní body:

 1. Balíčky odesíláme zabalené do recyklovaných nebo recyklovatelných obalů - pro balení objednávek využíváme již (někdy i víckrát) použité obaly, které k nám nosí dobrovolníci z širokého okolí, minimalizujeme nutný handling i dopravu, volíme dopravu klimaticky neutrální.
 2. Při veškerých činnostech šetříme vodu i energie, minimalizujeme odpad (který pečlivě třídíme), vybíráme si šetrně zpracované suroviny (ideálně v bio kvalitě, vlnu bereme zásadně mulesing free, zpracovanou přírodními postupy bez využití zbytečné chemie).
 3. Svým zaměstnancům nabízíme férové mzdy, zaměstnáváme maminky na rodičovské dovolené a maminky s malými dětmi, a poskytujeme jim oporu v jejich nelehké životní roli, flexibilní pracovní dobu i možnost práce z domova, anebo možnost vzít si děti do práce, když to zrovna nejde udělat jinak. Nebojíme se zaměstnávat osoby zdravotně znevýhodněné a upravujeme jim pracovní dobu podle jejich potřeby.
 4. Pečlivě vybíráme své dodavatele, víme odkud který materiál pochází a odkud se k nám dostal, své dodavatele známe, za zboží jim platíme férové ceny. Pracujeme s nimi na vybudování dlouhodobých přátelských vztahů, vzájemně si vycházíme vstříc.
 5. Informace na našich stránkách i podané prostřenictvím našeho prodejního personálu jsou jasné a pochopitelné, chráníme citlivá i osobní data svých zákazníků, zaměstnanců i dodavatelů.
 6. Při výrobě i zpracování objednávek jdeme cestou udržitelnosti, minimalizujeme odpad, snažíme se využít každý centimetr materiálu, s nímž pracujeme, a pro to, co zbyde, se snažíme najít smyslupné využití.
 7. Není nám jedno, co se děje kolem nás - a v tom nám můžete pomoci i vy: až se budete příště rozhodovat, kde nakoupíte, vyberte si některý z e-shopů se známkou Udržitelný obchod. Můžete tak ukázat světu, že vám na něm také záleží.

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na shledanou v o kousek lepším světě :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE