Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino

        

 

 

https://www.zkusmerino.cz/ZkusMerino-cz-se-stalo-hrdym-clenem-skupiny-Udrzitelnych-e-shopu-b83822.htm

 

Přijímáme on-line platby

 

Navštivte náš druhý e-shop, rádi vám objednávky sloučíme

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Tipy pro horké letní dny: Jak se při nošení dětí chránit před sluncem
30.07.2020
Rady a tipy

Tipy pro horké letní dny: Jak se při nošení dětí chránit před sluncem

zdroj: www.pixabay.cz

V horkých letních dnech je samozřejmě ze všeho nejlepší skrýt se někde v chládku nebo u vody a v poklidném nicnedělání počkat, až to přejde. Ale protože víme, že ne vždy je to možné a žádoucí, rozhodli jsme se sepsat několik užitečných tipů, které se nám osvědčily při letních procházkách a výletech k ochraně našich nošenců před ostrým sluncem.

Opalovací krém vhodný pro děti je samozřejmostí. Jeho nedostatkem však je, že nijak nechrání před úžehem. Navíc také může dát vzniknout nehezkým skvrnám na nosítku nebo šátku, které bude těžké odstranit. A ať výrobci uvádí cokoliv, pro malé děti není pobyt na slunci, byť pod ochranou opalovacího krému, nejvhodnějším řešením. Mnohem lepší je chránit před slunečními paprsky zastíněním, aby se na slunce vůbec nedostaly. A jak to zařídit? Jednoduché rady vám přináší právě náš článek.

Jako nejjednodušší a zároveň nejlépe chránící prostředek se v praxi osvědčilo použití slunečníku. Je to léty prověřený prostředek ještě z dob, kdy o opalovacích krémech nikdo neslyšel.

Při procházkách pod slunečníkem si nejen připomenete atmosféru starých promenád, ale zajistíte sobě i děťátku dokonalé zastínění a příjemné mikroklima, ať půjdete kamkoliv. Nevěřila jsem tomu, ale pod dobře zvolených slunečníkem (obvykle tedy používám obyčejný deštník) jako by bylo chladněji.

Nevýhodou je, že nemáte volné ruce a někdy je otravné tahat s sebou deštník, který momentálně nepotřebujete. A taky to mnohdy vzbudí údiv kolemjdoucích, ale na to jsme my nosičky už tak nějak zvyklé, že? ;-)

Little Angel

Další možností je pokrývka hlavy v kombinaci s dlouhým oblečením. U pokrývky hlavy je jedno, jestli zvolíte klobouček nebo kšiltovku. Důležité je, aby dobře kryla obličej kšiltem, poskytovala ochranu uším a ideálně i zátylku. Skvělé jsou třeba kšiltovky z dílny Little Angel. Krásně kryjí jak obličej, tak ouška a krk, navíc jsou vyrobeny z materiálu Outlast, který aktivně reguluje teplotu těla. V horkých dnech tedy ještě vašeho potomka dokáží aktivně ochlazovat, a tím předcházet nejen úžehu, ale i úpalu.

Z oblečení pak volíme ideálně nějaký lehký přírodní materiál – bambus nebo merino, které dobře odvádí pot a pomáhá regulovat tělesnou teplotu, anebo již zmiňovaný Outlast. Pokud hledáte inspiraci, kolekci našeho dětského nosícího oblečení naleznete zde.

K ochraně nožiček se skvěle opět hodí dlouhé merino kalhoty či pohodlné harémky. Pro starší dítka a do zvlášť teplého počasí stačí kratší merino capri kalhoty. Ty ochrání nejexponovanší část nožiček (kolínka a stehna), a zároveň zabrání otlakům v podkolení jamce. A ty pruhované na malých slečnách i chlapečcích vypadají prostě prďácky, takže i na nedělní vycházce bude váš potomek vypadat stylově.

 

Merino Capri kalhoty

Poslední možností, jak zajistit malému nošenci stín, je použití pleny nebo lehčí látky přes nosítko. Nejpoužitelnější možností je zajistit clonu za bederní pás nebo spodní část ramenních popruhů a schovat jejím prostřednictvím nožičky dítěte.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE