Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino

        

 

 

https://www.zkusmerino.cz/ZkusMerino-cz-se-stalo-hrdym-clenem-skupiny-Udrzitelnych-e-shopu-b83822.htm

 

Přijímáme on-line platby

 

Navštivte náš druhý e-shop, rádi vám objednávky sloučíme

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Kdo má pod čepicí, nasadí dítěti kuklu
04.11.2019
Rady a tipy

Kdo má pod čepicí, nasadí dítěti kuklu

"Nasaď si čepici, je zima!"

Tohle napomenutí jaksi patří ke koloritu dětských let. Všichni jsme ho slýchali, a všichni ho pravděpodobně opakujeme i svým dětem.

Je až s podivem, že se heslo "Vezmi si kulicha" nedostalo mezi deset základních ponaučení z mateřské školy tak, jak je zachytil Robert Fulghum. Ochrana hlavy v chladném počasí je totiž velmi důležitá. Životně důležitá, chtělo by se říci.

Dětská kukla

Údaje se sice mírně liší, ale 10 - 30% tepelných ztrát u dospělého člověka má na svědomí právě oblast hlavy a krku. A to je obrovské množství. U dětí je toto procento dokonce ještě větší - je to dáno tím, že hlava malých dětí je v poměru ke zbytku těla mnohem větší, než u dospělých. A to je i důvod, proč se nošení pokrývky hlavy u malých miminek doporučuje i tehdy, když je venku relativně teplo.

Když jsem chystala výbavičku pro budoucího potomka, zdědila jsem obrovskou hromadu čepic a čepiček. A nutno dodat, že valnou většinu z nich jsme nikdy nepoužili. Zajímá vás proč? Protože jsem velmi rychle objevila kouzlo kukličky, a pak už jsme nic jiného nepotřebovali. Vlastně ani nechtěli.

Zatímco čepičky se našim dětem neustále někam hrnou, sesouvají na stranu a do očí, rozvazují se, přetáčejí, a vůbec dělají všechny ty veletoče a přesuny, které jsou jim vlastní. Musíte je doplnit nákrčníkem, nebo nedej bože šálou, jejíž schopnost stěhovat se a sublimovat v prostoru neznámo kam je skoro až zázračná. Kukličku nasadíte a nemusíte se o nic starat. A když se o 20 minut později podíváte na vašeho drobečka, je furt tam. Přesně tam, kde má být... zázrak :-D

Když nosíte děti v nosítku, nebo s nimi cestujete autem a ukládáte je do vajíčka, nebo je pokládáte do kočárku a občas je zvednete pochovat, je dětská kukla optimálním řešením.

Výborně chrání ouška dítěte před chladem, stejně jako čelní dutiny a bradu.A dokonce i krk, citlivé místo pod ušima a taky část lícních kostí. Všechna ta místa, která jsou velmi citlivá na chlad, ale čepice, a to ani v kombinaci s šálou, je nezakryje.

Snadno se obléká i svléká, nemusíte ji zavazovat. Z hlavy neklouže, ani nepadá. A zvolíte-li správný materiál, děti je výborně snáší a nemají potřebu se jich zbavovat a zahazovat je.

Podle mě jsou nejlepší kukly z merino vlny nebo outlastu. Tedy z tenkého, a přitom funkčního materiálu s vysokou hřejivostí a schopností regulovat tělesnou teplotu. Protože mám jistotu, že děti nikde nenastydnou, nemusím jim pokrývku hlavy sundávat do auta, a v podstatě ani do obchodu. Pokud je jim na hlavu tepleji a zapotí se, kukla spolehlivě odvede pot od těla a reguluje tělesnou teplotu. Nehrozí žádné prodlevy než dítěti nasadíte něco na hlavu při vystupování z auta ani nehrozí, že se dítě zpotí než vyjdete z obchodu ven a kvůli mokré čepičce někde nastydne.

Kuklu volíme obvykle z tenčího materiálu, aby dobře dýchala, a v případě potřeby je doplníme kapucí. Do větších mrazů jsou fajn kukly dvouvrstvé, buď dvě merino vrstvy nebo merino/ bavlna, outlast/ bavlna.

Kukla Engel

U starších dětí je využijete i při sportu. Není nic lepšího než funkční kukla pod lyžařskou nebo cyklistickou helmu. Dokonce mě onehdá překvapil švagr motorkář, když se mě ptal, kde kukly kupuji, protože by jednu potřeboval pod motorkářskou helmu, když jezdí na podzim. Že se pod "blembákem" potí  a pak je mu zima.

Takže, i když dětičky v kuklách vypadají někdy jako malí kosmonauti, i drsní motořkáři vědí, že dobrá kukla je v chladném počasí záruka komfortu :-D

A u nás si tu správnou kuklu pro vaše děťátko určitě vyberete :-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE