Doprava Balíkovnou zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Jak vybrat dětský spací pytel z merina
09.12.2022
Rady a tipy

Jak vybrat dětský spací pytel z merina

Možná už jste četli náš článek o tom, jak je merino skvělé na spinkání a už nyní ukládáte děti ke spánku v bodýčku, overalu, nebo pyžamku z merino vlny.

Ještě donedávna jste si s tímto oblečením, doplněným většinou o slabší deku, zcela vystačili. Na zimu je ale nutné vyřešit na spaní další vrstvu a přesně o ní je náš nový článek :)

Spací pytle z merina

Protože udržet v noci neustále se převalující děti v teple je opravdu výzva, jeví se jejich "zavření" do spacího pytle jako geniální řešení. A ono geniální opravdu je, mluvím ze zkušenosti na vlastních dětech :D Pytel si díte nesundá, ani se z něj nevykope, takže je opravdu po celou noc krásně v teple. Protože je vlna termoregulační, nedochází k přehřátí, ani pokud máte v pokoji tepleji. Naše merino je jemňoučké a nekousavé, děti ho milují.

SPací pytel Manymonths

Ještě geniálnější věc než pytel na spaní je pak pytel s nožičkami na spaní pro starší děti. Dítě v něm může normálně chodit, dojde si klidně samo na záchod, aniž by se muselo svlékat (rozepnutí zipu zvládnou děti hravě). Na spaní se dají nožičky schovat do ohrnutí nohavic, které většina značek nožičkových pytlů má.

V naší nabídce naleznete merino spací pytle od firmy Kaarsgaren (merino s bavlnou), Paterns a ManyMonths (obojí 100% merino). Rozdíl mezi pytli je ve složení a ještě v délce rukávů, kdy například Paterns dělá pytle bez rukávů i s dlouhými rukávy a ManyMonths pouze s dlouhými rukávy.

Merino pytel nožičkový

 

Rozhodnutí tedy není, jestli merino spací pytel ano nebo ne, ale jaký pytel a jakou velikost vybrat.

Z naší zkušenosti jsou pro menší - nechodící děti lepší pytle klasické a pro chodící ty nožičkové. Ale není to žádné dogma, klasický pytel poslouží dobře i větším dětem :)

Výběr velikosti může být trochu matoucí - velikost spacích pytlů se uvedená v jejich délce a ne ve velikosti oblečení. Nejlepší je tedy změřit výšku dítěte k ramenům - tato výška přesně odpovídá délce spacího pytle. Hlavička dítěte zůstává venku.

Pokud víte celkovou výšku dítětě, "stačí" odečíst délku hlavičky - ta měří například u 10ti měsíčního dítěte cca 16 cm a dvouletého dítěte cca 22 cm.

Spací pytel nožičkový

Praktická rada na závěr: nožičkový spací pytel berte raději menší a klasický spací pytel větší. U nožičkového spacího pytle se náplety na nohavicích dají použít jako ponožky, a proto nejsou zahrnuty do délky spacího pytle (cca 10 cm).

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE