Přihoďte si za každých 1500 Kč k nákupu jeden pár ponožek ZDARMA - 🔎 Surtex ponožky LETNÍ dětské 70% merino - ZDARMA k nákupu!
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. To nejlepší z Finska
16.08.2020
Rady a tipy

To nejlepší z Finska

Abychom reagovali na poptávku po barevnějším a vzorovaném merinu, začali jsme kromě českých materiálů dovážet merino z Finska.

Jedná se o opravdu špičkový a světově uznávaný materiál. Jeho hlavní předností jsou ty nejpřísnější ekologické normy. Merino z Finska je vždy "mulesing free" a má nejvyšší certifikaci Öko-Tex 100.

Ale - toto vše je tak trochu vykoupeno náročnějšími požadavky na údržbu tohoto merina. Nemá totiž takzvanou "superwash" úpravu, která se s plně ekologickou výrobou úplně neslučuje.

Co to znamená?

Toto merino je nejlepší prát v ruce na 30°C. Pračku používejte jen tehdy, pokud má certifikovanýprogram na vlnu. Pozor, ta certifikace je opravdu důležitá. Starší pračky ji nemají a není u nich garance udržení stálé teploty vody, kterou merino potřebuje. Vyprání v takové pračce může merino srazit.

Na praní používejte nízké otáčky (600-800) a prací gel určený na vlnu. Nepoužívejte sušičku a nesušte na, ani blízko topení.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE