Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino

        

 

 

https://www.zkusmerino.cz/ZkusMerino-cz-se-stalo-hrdym-clenem-skupiny-Udrzitelnych-e-shopu-b83822.htm

 

Přijímáme on-line platby

 

Navštivte náš druhý e-shop, rádi vám objednávky sloučíme

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Sonett, prostředky na praní - naše rady, tipy a zkušenosti
04.03.2020
Rady a tipy

Sonett, prostředky na praní - naše rady, tipy a zkušenosti

Nově jsme do našeho sortimentu zařadili výrobky značky Sonett. Nejprve jen jako doplňkové přípravky na praní merina, jenže... Jejich výrobky jsou tak dokonalé, že nás polapily. A tak se námi nabízené portfolio Sonettu nadále rozrůstá. Co máme vyzkoušeno, a s jakými výsledky? V tomto článku se zaměříme na ty výrobky, které využíváme pro praní vlny, merina a hedvábí.

EKO DROGERIE SONETT

Ekologickou drogerii společnosti Sonett jsme zařadili do sortimentu našeho obchodu, protože je velmi šetrná k životnímu prostředí, tkaninám i uživatelům. Zároveň ale dostatečně účinná, aby zvládla i dětské prádlo. Původně jsme zamýšleli prodávat jen prací prostředky na vlnu a hedvábí, abychom vám usnadnili péči o u nás zakoupené oblečení. Jenže... Zjistili jsme, že nejen, že si merino a Sonett  báječně rozumějí, ale že i my si skvěle rozumíme se Sonettem :D A tak se portfolio výrobků firmy Sonett v našich domácnostech postupně rozrůstá, a s ním i sortiment námi nabízených výrobků.

A co jsme tedy osobně vyzkoušeli a můžeme vám směle doporučit?

Máme odzkoušené obě varianty Olivového pracího gelu na vlnu a hedvábí. Oba si poradí s běžnou špínou a dospěláckým oblečením na jedničku. Ale podobně jako i ostatním ekologickým pracím prostředkům je i jim nutné pomoci s "dětskými" skvrnami. Gely, fleky od příkrmů nebo skvrnu po plenkové nehodě napoprvé bez předchozího užití žlučového mýdla nebo odstraňovače skvrn v pracím programu na vlnu, nezvládnou. Jsou určeny speciálně na ruční i strojové praní oděvů z vlny a hedvábí, a nejlépe fungují při nízkých teplotách do 40oC.

Sonett - olivový prací gel na vlnu a hedvábí

Sensitive varianta je zcela bez parfemace a zanechá na prádle prostou vůni čistoty, žlutá (klasická) varianta prádlo jemně provoní levandulí, což máme moc rádi. Prádlo se pak příjemně nosí a levandulová vůně odpuzuje moly.

 

Když se objeví skvrny

Skvělým pomocníkem pro praní právě dětského merina (anebo merina hodně používaného při podávání sportovních výkonů), je Tekuté mýdlo na skvrny (žlučové mýdlo). Jedná se o jediný neveganský výrobek Sonettu. Obsahuje totiž hovězí žluč (využívanou jako zbytkový produkt ekologického zemědělství), která je výborná k odstranění jakýchkoliv organických skvrn na bázi tuku a bílkovin - tedy skvrny od krve, tuku, stolice, ale i čokolády a dalších mastných potravin. Žluč obsažená ve žlučovém mýdle emulguje tuky a pomůže rozkladu bílkovin, tedy funguje podobně jako žluč v trávicím procesu.  Někdy si poradí i se skvrnami od banánu, jahod a řepy. Naopak jeho použití na skvrny anorganického původu (hlína, inkoust apod.), nemá moc smysl.

Sonett - žlučové mýdlo

Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit,  že přímý vliv na účinnost žlučového mýdla má doba, po kterou před praním na skvrnu působí. Resp. pokud nedodržíte předepsaných 15 minut, výsledek nemusí být takový, jaký byste očekávali. Při větším znečištění nechte klidně působit "žlučák" déle.

Přímo na odstraňování skvrn na jemných tkaninách je určený Sprej na skvrny. Jeho účinek není postavený na žluči, jako je tomu u žlučového mýdla, ale jeho účinnou látkou je panamská kůra - kůra stromu s neobvyklým názvem mýdlokor tupolistý (Quillaja Saponaria Molina), která se odjakživa díky obsahu vysokému obsahu saponinů používá k čištění povrchů a tkanin od odolných skvrn. Název panamská kůra se vžil historicky, protože jedinou zemí, přes kterou bylo možné tuto unikátní substanci vyvážet do Evropy, byla Panama.

Sonett na skvrny

Tímto jemným, a přesto velmi účinným sprejem odstraníte nejen skvrny organického původu, ale i skvrny od trávy, hlíny nebo propisovací tužky. Jeho použití je bezpečné a jednoduché: nastříkáte, necháte působit a oděv přeperete, jak jste zvyklí. Výborně odstraňuje skvrny od fixů a propisek, čaje i kávy, ovoce.

Tento sprej je vemi účinný, ačkoliv třeba s flekem po protečené plence kojenců si lépe poradí žlučové mýdlo.

Za nás je tedy optimální variantou výbavy domácnosti využití obou přípravků - každý si lépe poradí s jiným typem skvrn a dohromady se rozhodně neztratí. Navíc díky tomu, že jsou přípravky Sonett opravdu hodně koncentrované, vydrží i malé balení dlouho. Je to zkrátka investice, která se vyplatí :)

 

Wellness pro vlnu

Jednou za čas není od věci poskytnout vlně (ale i hedvábí) trochu péče. Pomoci jí obnovit její přirozenou lanolinovou vrstvu. Oblečení se vám odmění vysokým komfortem nošení, zlepší se jeho odolnost proti vzniku skvrn, samočistící schopnost, přestane přejímat pachy a bude o něco méně žmolkovat.

To můžete udělat buď přípravou klasické lanolinové kůry, nebo použitím předpřipravené lázně. Jako je třeba ta od Sonettu. Jak na přípravu celé ošetřovací kúry vám poradíme tady.

Wool care od Sonettu nás opravdu mile překvapila, pracuje se s ní snadno a výsledek je, při dodržení doporučeného dávkování, opravdu dokonalý. Prádlo je jemně provoněné vůní levandule, hebké na omak a není mastné, jako po jiných kůrách, případně lanolinu, pokud neodhadnete dávkování.

Podle výrobce se dá kúra použít i do pračky místo aviváže. Za nás je tento způsob použití půl na půl. Někdy to klapne a výsledek je stejně perfektní jako ze škopíčku, jindy zůstane kúra v nádobce na aviváž. Bohužel jsme neodhalili, kde by mohl být problém, snad v pračce... Ale můžete zkusit štěstí, třeba to u vás bude fungovat na výbornou.

Sonett wool care - přípravek na vlnu a hedvábí

Přípravky od Sonettu nás opravdu mile překvapily. Dobře fungují, jsou ekologické a navíc jich díky tomu, že jsou vysoce koncentrované, stačí jen malé množství. Vydrží opravdu dlouho, což velmi bohatě vyváží jejich, na první pohled, trochu vyšší pořizovací cenu. Za nás se ale rozhodně jejich nákup vyplatí.

Zaujal vás Sonett a chcete si o něm přečíst více? Mrkněte sem.

Naše zkušenosti s ostatními produkty Sonett jsme sepsali na blogu ZkusNosítko.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE