Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 1x za měsíc.

Sledujte nás #zkusmerino | #lambiomerino

        

 

 

https://www.zkusmerino.cz/ZkusMerino-cz-se-stalo-hrdym-clenem-skupiny-Udrzitelnych-e-shopu-b83822.htm

 

Přijímáme on-line platby

 

Navštivte náš druhý e-shop, rádi vám objednávky sloučíme

  1. Úvod
  2. Příběh našich značek
Mikk-line - spojení dánského designu a kvalit merino vlny

Mikk-line je dánský výrobce oblečení , který se zaměřuje na výrobu funkčního svrchního oblečení pro děti. Poznáte ho podle minimalistického designu a perfektní propracovanosti oblečení i doplňků.

Oblečení Mikk-line je jednoduché, vysoce funkční a velmi pohodlné. Hlavní filozofií, s níž je vyráběno, je udržitelnost a co nejmenší zátěž pro životní prostředí.

Dánové prosluli jako národ otevřený, zodpovědný, se silným vztahem k přírodě a volnosti.  Dánové jsou prý nejšťastnějším národem na světě. A věří, že pro zdárný vývoj dětí a jejich imunitu je základní podmínkou dostatek pobytu na čerstvém vzduchu - na dánských ulicích běžně potkáte kočárky s dětmi zaparkované před kavárnami a restauracemi. Místní totiž věří, že na vzduchu je dětem lépe než uvnitř.

A takové je i oblečení značky Mikk-line: staví na volnosti pohybu, vysoké užitnosti a promyšlených detailech. Cílem Mikk-line je vyrábět oblečení, jež se bude dětem dobře nosit, bude fungovat i v náročných podmínkách a za každého počasí, a umožní tak dětem naplno si užít každou vycházku a pobyt venku, zároveň chce dětem poskytnout lepší budoucnost a zachování čistého životního prostředí.

V Mikk-line si dávají záležet na využití odolných a trvanlivých materiálů s minimálním dopadem na životní prostředí, tam kde je to možné využívají materiály recyklované. Oblečení navrhují tak, aby bylo pohodlné a mělo praktické detaily, které oceníte vy i vaše děti.

Pod vlajkou Mikk-line naleznete jednak praktické doplňky, jako např. holinky, pláštěnky, ale i svrchní zimní oblečení - zimní bundy, merino svrchní oblečení, kukly, čepice a rukavice.

Ve svých závodech zpracovává super jemnou merino vlnu s certifikátem mulesing free, protože Mikk-line záleží na zajištění dobrých životních podmínek pro zvířata. Oblečení je pak vyráběno z broušené nebo vařené vlny splňující certifikaci Oeko-Tex.

Oeko-Tex je označení pro vysoce kvalitní oblečení, které je vyráběno bez použití škodlivých chemikálií, a nemá tedy špatný vliv na vaše zdraví a zdraví vašich dětí.

Mikk-line používá vlnu jako svůj hlavní materiál zejména proto, že se dá nosit celoročně, absorbuje pot, zajišťuje regulaci teploty a je tedy vhodná na spaní, jako spodní vrstva do zimních kombinéz, nebo i do deště.

Na našem e-shopu vám nabízíme výrobky Mikk-line z broušené vlny (neboli merino-fleece), mezi které patří kukly, mikiny, overaly, čepice, rukavice, nebo třeba capáčky.

Příběh značky Lambio

 

Lambio – české merino oblečení

Lambio je malá firma z Krkonoš, kterou si založila Lucie Matysová. Příběh Lambio je neobyčejně obyčejný: zakladatelka společnosti, Lucie, objevila kouzlo merino vlny. A zamilovala si jej natolik, že se rozhodla ušít vlastní merino oblečení i svému malému synkovi. Jenže u jedné kolekce nezůstalo. Postupně přicházel zájem známých, známých těchto známých, a pak i úplně neznámých zákazníků na Fleru, kde začala Lucie své zboží nabízet. A tam jsme ji našli my :-) Od té doby pro vás společně připravujeme stále nové a nové kolekce merino oblečení pro nejmenší.

Neustále rozšiřujeme své portfolio výrobků, stejně jako narůstá objem výroby. O merino české výroby je totiž opravdu zájem.

A aby ne. Lucie šije své oděvy poctivě a s láskou. Využívá zásadně nejjemnější mulesing free merino, většinou v superwash nebo EXP úpravě, tak aby se opravdu dobře nosilo, a mohlo do pračky. Její kolekce jsou rostoucí, takže vydrží dětem opravdu dlouho. Díky volnějšímu střihu jsou pohodlné a vejdou se do nich i látkové plenky. A protože má Lucie promyšlené a výborně vychytané střihy, dětem opravdu sednou.

Nápadů máme hodně, snad se vše časem zadaří. S Lucií dohromady máme totiž 7 dětí, takže času na realizaci všeho co vymyslíme, zase příliš nezbývá :-)


 

 

Příběh značky Engel Natur

 

Engel Natur – od začátku přírodní

Motto německé značky Engel Natur bychom mohli přeložit jako „To nejlepší z přírody“. A je to heslo, jež zcela přiléhavě vystihuje, o co v rodinné společnosti Engel jde.

Spodní prádlo vyrábějí přes 85 let, od roku 1982 se Engel Natur specializuje na oblečení pro děti i dospělé vyrobené jen a pouze z přírodních vláken, bez obsahu těžkých kovů nebo škodlivých barviv. Engel nabízí netoxické oblečení nejvyšší kvality. Oblečení, které nebude škodlivé pro přírodu, ani pro zákazníky.

Kromě organické bavlny používají nejjemnější panenskou merino vlnu a přírodní panenskou merino vlnu s hedvábím, obojí v bio kvalitě. Všechny látky používané při výrobě by, dle přísných vnitrofiremních standardů, měly být biologicky rozložitelné a nesmí znečišťovat půdu, vzduch ani vodu. To, že se Engelu daří své přísné standardy dodržovat, dokazuje získání celé řady certifikátů. Mezi nejvýznamnější patří  GOTS a IVN.

GOTS, neboli The Global Orgnic Textile Standard, je v současné době nejuznávanějším certifikátem mezi výrobci bio textilu. Dokazuje, že celý komplexní proces výroby oděvu – od pěstování a sklízení vláken přes jejich zpracování a následné ušití oděvu, splňuje přísné etické i ekologické normy - zaručuje kvalitu, šetrnost k přírodě a respektování práv farmářů. Prostě udržitelná a férová móda(více na https://www.global-standard.org/). 

IVN, neboli Internationaler Verband der Naturtextilwirtschaft, je certifikátem pro výrobu oděvů z přírodních vláken, který dohlíží na to, že jiná než přírodní vlákna v oděvu nenajdete (více na https://naturtextil.de/).

Z kolekcí Engel u nás v e-shopu naleznete dětské oděvy ze 100% merino vlny a vlny s příměsí hedvábí. Protože je nám filosofie této firmy blízká a i my sdílíme myšlenku: „Cítit na sobě vlnu znamená cítit se dobře.“


 

Příběh značky Surtex

Český Surtex

Příběh českého výrobce Surtex začal v roce 1994, samotná výroba pak začala o rok později. Dnes pod touto značkou naleznete malosériově vyráběné, anatomické, ručně řetízkované, a často i ručně předpírané výrobky z vlny a merina.

Výroba kompletně probíhá v ČR, odkud také pochází velká většina používaných přízí (pouze jemná merino vlna je z Austrálie a polyester z Německa). A je při ní kladen důraz na odpovědný přístup k přírodě, užívané technologie jsou vždy voleny s ohledem na snižování ekologické zátěže, s recyklací zbytkového materiálu z výroby a užitím mechanických postupů úpravy vlny.

Společnost se původně zaměřovala na výrobu zdravotnických prostředků s atesty pro zdravotnictví. S postupem času se však majitelé rozhodli výrobu zdravotnického materiálu přerušit a plně se věnovat ostatnímu sortimentu. Získané znalosti a osvojené postupy si však vzali s sebou, a tak pod obchodním názvem Surtex koupíte vysoce kvalitní výrobky s vysokým obsahem merino vlny, z nichž je většina atestována Zkušebním ústavem textilním v Brně jako zdravotně nezávadný výrobek pro děti do 3 let.

V našem sortimentu naleznete skvělé ponožky, v dětských i dospěláckých velikostech, které zcela korespondují s filozofií barefoot - kromě absence jakýchkoliv nežádoucích chemikálií, nikde netlačí, nabízejí volný pohyb prstů, a také výborně hřejí a udrží nohu v suchu a pohodlí. A návleky, jež se výborně hodí k zateplení nožek malých dětí do nosítka nebo šátku, nebo k zateplení kotníků a lýtek v chladnějším počasí. A také jako módní doplněk k sukním a legínám.

 

 

 
 

Příběh značky Sonett

Německá značka Sonett byla založena roku 1977, a je tak jednou z prvních, které se začaly věnovat výrobě "ekodrogerie", tedy drogerie šetrné jak k životnímu prostředí, tak i k těm, kteří ji používají.

Prioritou značky Sonett je, aby drogerie byla nejen šetrná, a to v celém životním řetězci (od výroby, přes užití až po její spláchnutí do odpadu), ale i účinná. A to se jim nadmíru daří. Z hlediska účinnosti jsou opravdu špičkou v oblasti ekologicky šetrných výrobků.

K výrobě společnost Sonett primárně používá produkty dynamického a ekologického zemědělství (např. olivový, řepkový či kokosový olej, palmový tuk, rostlinné výtažky či éterické oleje - ty všechny v bio kvalitě). Velmi dbají na kvalitu zpracovávaných surovin a např. kyselina citronová nebo soda ve výrobcích této značky jsou v potravinářské kvalitě. Takový rozsah užití surovin v bio kvalitě a látek v potravinářské kvalitě, je na trhu naprosto ojedinělý. Sonett je také ojedinělý tím, že na svých výrobcích uvádí přesné složení výrobku a to férovým způsobem. Nicneříkající označení "rostlinné tenzidy" u nich nenajdete.

S výjimkou dvou ingrediencí (hovězí žluči jakožto zbytkového produktu z ekologického zemědělství užívaného pro výrobu žlučového mýdla na skvrny, a lanolinu obsaženého v prostředku Wool Care) jsou všechny produkty založeny na 100% přírodních surovinách na rostlinné a minerální bázi. Sonett ze zásady nepoužívá syntetické vůně, umělá barviva a konzervanty. Produkty neobsahují enzymy ani povrchově aktivní látky na ropné bázi, žádná bělidla, geneticky modifikované látky (GMO) nebo nanotechnologii. Samozřejmě ani fosfáty nebo optické zjasňovače.

Všechny produkty značky Sonett jsou 100% biologicky odbouratelné a hypoalergenní, což dokazuje celá řada certifikátů: kromě certifikace Vegan Society se Sonett může pochlubit certifikací Ecocontrol a Eco Guarantie.

U řady Sensitive byly jakékoliv potenciální alergeny a dráždivé látky omezeny úplně (nenajdete v nich proto ani levandulový olej a jiné vonné silice používané k ovonění prostředku).

A protože nám záleží na životním prostředí a odpadní vodu prostředictvím domácí čističky posíláme ke stromům na zahradě, aby i ony měly potřebnou vláhu, a tak víme, jak je důležité, aby domácí drogerie byla biologicky odbouratelná. Navíc chápeme, že kromě ekologie je rovněž důležité, aby čisticí prostředek dobře fungoval a ulehčil vám práci, rozhodli jsme se výrobky společnosti Sonett také zařadit do našeho sortimentu.

Sonett a merino si totiž báječně rozumějí :-)

 

Novinky z našeho blogu

Merino podložky do autosedačky
15.02.2023 Rady a tipy
Merino podložky do autosedačky
Pro rodiče je bezpečnost jejich dítěte v automobilu naprostou prioritou. Proto se snaží vybírat nejlepší autosedačky a doplňky, které zajistí pohodlí ... číst celé
Kočárkování v zimě
28.01.2023 Rady a tipy
Kočárkování v zimě
O oblékání, výhodách merino oblečení pro děti, principech vrstvení a podobně, už jsme toho napsali hodně. Jak ale zajistit tepelný komfort v zimě u mi... číst celé
Jak vybrat dětský spací pytel z merina
09.12.2022 Rady a tipy
Jak vybrat dětský spací pytel z merina
Možná už jste četli náš článek o tom, jak je merino skvělé na spinkání a už nyní ukládáte děti ke spánku v bodýčku, overalu, nebo pyžamku z merino vln... číst celé
Jak vybrat tu správnou kuklu?
30.11.2022 Rady a tipy
Jak vybrat tu správnou kuklu?
Když se nás rodiče ptají, jaký kus merino oblečení mají k nosítku pořídit, protože to má opravdu smysl, odpovídáme v podstatě jednohlasně: pořiďte kuk... číst celé
© Copyright 2019-2023 ZkusMerino.cz | design by LUCZI DESIGNE